מהנדס בניין לבדיקה נכונה

לפני קנייה של דירה או בית חדש, חשוב מאוד לבצע           בדיקות של תקינות המבנה ותקינות הנכס כדי שלא תקנו, מה שנקרא, חתול בשק. החשיבות העליונה של בדיקה וביקורת של מבנים נובעת מהעובדה שלא ניתן לראות או לדעת האם הבניין או הדירה עומדים בתקנים המחמירים ביותר ורק איש מקצוע מומחה כמו מהנדס בניין יכול לדעת האם הנכס נבנה בצורה טובה ונכונה.

אנשים נוטים לזלזל או לא לשקול ברצינות את העובדה שצריך וכדאי להזמין בדיקה של מהנדס בניין וזה דבר לא כל כך נכון ואינו מחשבה נכונה במיוחד, בעיקר מהסיבה שאם כבר מוציאים כסף רב על קנייה של נכס, כדאי מאוד להשקיע ולהוציא עוד כסף על בעל מקצוע, כמו מהנדס בניין, שיבוא ויחליט האם הנכס הוא מושלם ועומד בתקנים בכדי שלא תצטרכו להוציא כסף רב מיותר מאוחר יותר.

בדיקה פשוטה שכזו נקראת בדיקת בדק בית שמטרתה היא לוודא ולאתר ליקויי בנייה שנעשו בזמן בניית הנכס. בדיקה פשוטה כזו של בדק בית יכולה לעזור מאוד בעתיד ולמנוע מבוכה גדולה כאשר מדובר בליקויי בנייה אותם תצטרכו כנראה לסדר ולתקן בהמשך ולהשקיע עוד כסף שלא תכננתן להשקיע בתיקוני ליקויי הבנייה האלו.

מהנדס בניין יכול להגיע אל הנכס שלכם עוד לפני שאתם מחליטים לרכוש אותו ולחפש ולמצוא את כל הליקויים והבעיות שיש או אין בנכס שלכם. המטרה של בדק בית היא כמובן למצוא את הדברים הלא טובים שיכולים להזיק בהמשך ויכולים לגרום אפילו לאסון גדול לבניין כולו או אפילו רק לדירה שבה אתם גרים. שימו לב כי כאשר אתם מזמינים מהנדס בניין לביקורת בדק בית, חשוב שהוא יהיה בעל כל התעודות וכל האסמכתאות בכדי שלא יהיה איזה חאפר אלה מקצוען אמיתי שעושה את העבודה ויכול למצוא את הליקויים האמיתיים ולא להמציא או לא לראות בכלל את הליקויים הקיימים שיש.

 

רכישת ליסינג בשביל הטיפולים

ברכישת רכב, אחת ההתלבטויות הגדולות שיש היא איזה רכב לקנות, האם זה יהיה רכב שמצאנו בעיתון או באינטרנט, רכב יד שנייה, או שאולי כדאי ללכת על רכב חדש מחברה או מחברת ליסינג. היתרון כשקונים רכב מחברת ליסינג הוא הרבה יותר גדול מכל מיני מובנים בעיקר כאשר מדובר על התלבטות כספית ועניין של הפשרות של פריסת תשלומים ולא תשלום מזומן.

כאשר קונים רכב מחברת ליסינג אפשר להיות רגועים ולדעת בוודאות שהרכב עבר טיפולים בזמן ונלקח רק אל מוסך מורשה ולא סתם למוסך חאפר שלא בהכרח יעשה את העבודה בצורה טובה ואיכותית ומקצועית. עם טיפול במוסך מורשה אפשר להיות בטוחים שהכול נעשה כמו שצריך וכשקונים רכב בחברת ליסינג אפשר להיות בטוחים שהרכב טופל ונבדק והיה תחת השגחה של אותה חברה כאשר הוא יצא מאותו מוסך מורשה מטופל.

מלבד העובדה שהטיפולים במוסך מורשה הם הרבה יותר מסודרים ועם הרבה יותר אחריות מאשר במוסך רגיל. חברת ליסינג נותנת לרוב אחריות על החלקים ומאפשרת לנו הלקוחות להיות מוגנים כאשר מדובר בביקורת וטיפולים מתאימים ובזמן של כל רכב ורכב שהם מוכרים.

כאשר חושבים על ליסינג לרוב חושבים על קנייה של רכב חברה, דבר שלא תמיד עוזר למכירת הרכב בהמשך, גם אם הוא טופל במוסך מורשה ונשמר בצורה אחראית וטובה. אך לא תמיד מדובר על קנייה של רכב חברה אלא לעיתים מדובר על רכישה של רכב מפרטי שחברת הליסינג רכשה כחלק מאופציית טרייד אין שבאה לעזרת שני הצדדים.

לסיכום, הרעיון הוא שלא תמיד כדאי לשלול על הסף רכישה של רכב מחברת ליסינג ולעיתים כדאי לשקול את העובדה שרכב מחברה כזו עבר את כל הטיפולים של מוסך מורשה והעובדה שאפשר לחלק תשלומים ולרכוש את הרכב בצורה קלה ונוחה יותר צריכה להיות יתרון גדול עבור הרוכש ולא בהכרח חיסרון או פחד מרכישת רכב חדש וטוב.

 

סיוד גגות לחיסכון באנרגיה

הקיץ הגיע ואיתו גם החום הגדול, הדבר גורם לנו לנסות ולחפש את הקור בכל מקום ובעיקר את המקומות שיעשו לנו נעים ורגוע ולא נתחמם ונתעצבן מכמה שאנחנו מזיעים.

אנשים רבים לא יודעים זאת אך בשביל לשמור על קירור טוב של הבית מבלי לבזבז אנרגיה מיותרת ורבה כדאי להזמין סיוד גגות מקצועי שיהפוך את הקיץ שלכם לנעים יותר וקל יותר לתפקוד. איך סיוד גגות יכול בדיוק לעזור? בעיקר על ידי כך שהוא שומא מהגג להתחמם יתר על המידה ובזכות העובדה שהוא שומר על הקור שאנו מכניסים בבית על ידי מזגן.

העובדה כי סיוד גגות יכול לתרום לכך שהבית ישאר קר ונעים יותר ולא תהיה אנרגיה מבוזבזת יתר על המידה, נובע מהסיבה כי בעזרת איטום טוב ומתאים של הגג ניתן להפוך את הגג מגג שחור קולט חום לגג לבן ונעים שלא סופג את חום השמש ולא מעביר את החום החיצוני יתר על המידה לתוך הבית וזאת עם שימוש בחומרי איטום וסיוד מתאימים.

סיוד גגות הוא נושא שכל בניין או בית חייב לעשות לפני תחילת הקיץ. עם איטום וסיוד גגות מקצועי ואיכותי תוכלו להבטיח כי הגג שלכם לא ימשוך ויפוג יותר מידי חום ויוכל לשמור על קור הבית שלכם. עם סיוד טוב ומקצועי האנרגיה שתוציאו על קירור הבית תהיה פחותה וכך גם תוכלו לחסוך בכסף על הוצאות החשמל הביתיות באופן משמעותי ביותר.

לסיכום, הזמנת סיוד גגות וגם איטום לגג בתקופת הקיץ יכולה להציל לכם את הבית ולהציל לכם את הקיץ והכיס שלא יהיה חם מידי ולא תוציאו יותר מידי כסף על חשמל וניסיון לקירור מסיבי של הבית באופן מוחלט ומושלם.

 

הדברת מזיקים לא משחק ילדים

אנו נמצאים בעיצומו של החופש הגדול, אותו מנצלים הילדים לטובת מנוחה ובילויים. ההורים מנצלים את ימי החופש כדי לנפוש עם ילדיהם ואפילו המורים מנצלים את החודשיים הפנויים לטובת הכנת תוכניות הלימודים לשנה"ל הקרובה. אך מלבד ההכנות הפדגוגיות, כל מוסדות החינוך נערכים גם מבחינה לוגיסטית לקראת פתיחת שנת הלימודים: משפצים ומסיידים את הכיתות, מתקינים מזגנים, מחליפים ריהוט וגם מבצעים הדברת מזיקים.

הדברת מזיקים במוסדות חינוך

המזיקים, כידוע, לא מבחינים בין מבנה למבנה. באותה קלות שבה הם פוקדים את ביתנו ומשרדינו, כך הם גם פוקדים בהמוניים את מוסדות החינוך השונים, בתי הספר והגנים. במוסדות החינוך הסיכוי להופעתם של מזיקים הוא אף גבוה יותר, שכן לרוב מדובר במבנים בני קומה אחת או שתיים, בעלי חצר פתוחה וגדולה. גם העובדה שהילדים שלנו אוכלים בכיתות ובמסדרונות, ולא אחת גם משאירים אחריהם שאריות מזון ושתייה ואזורים דביקים ומלוכלכים, תורמת להגעתם של המזיקים למקום. לכן, כמו בכל מבנה אחר, גם במוסדות חינוך יש לבצע הדברת מזיקים.

הדברת מזיקים – לתנאי תברואה נאותים

הדברת מזיקים במוסדות חינוך נועדה להבטיח תנאי תברואה נאותים לילדים שלנו. בבתי הספר ובגנים הם מבלים את רוב שעות היום, ולכן אנו, ההורים, מצפים שהם יספקו סביבה בטוחה והיגיינית לילדינו. ללא הדברת מזיקים ילדינו יהיו חשופים לסכנות התברואתיות הרבות שהמזיקים השונים יכולים להביא עימם:

חולדות, עכברים ומכרסמים למיניהם נושאים טפילים וחיידקים על פרוותם וגם בגללי הצואה שלהם.

תיקנים ידועים כמעוררי תגובות אלרגיות, במיוחד בקרב ילדים אסטמטיים, בגלל האלרגנים שהם משחררים.

מכרסמים למיניהם עלולים לנשוך ילדים סקרנים שיתפתו לגעת בהם, ובכך להעמידם בסכנת הידבקות בכלבת ובשאר מחלות.

ילדים גם עלולים להיעקץ ממזיקים שונים, כמו דבורים, יתושים וכדומה.

ועוד…

הדרך היחידה להגן על ילדינו מפני סכנות אלו ולהבטיח את שלומם ובריאותם, היא באמצעות ביצוע הדברת מזיקים תקופתית בכל אזור בית הספר והגן. והתקופה האידיאלית לשם כך היא בזמן החופש הגדול.

הדברת מזיקים – הכול אני יכול בחופש הגדול

כאשר הילדים שלנו נמצאים בחופש הגדול ומוסדות החינוך עומדים ריקים מאדם, זוהי התקופה האידיאלית לבצע הדברת מזיקים. הקיץ הוא גם העונה החמה של המזיקים, במהלכו הם נוטים לצאת ממחילותיהם ולפקוד את המבנים השונים ברחבי בית הספר. לכן, מומלץ לנצל את שעת הכושר כדי לבצע הדברה ולהיפטר מהם.

זאת ועוד, העובדה שבתי הספר והגנים ריקים מאדם מקלה מאוד על ביצוע הדברת מזיקים יעילה ומהירה. החשיפה לחומרי הדברה כימיים יכולה להיות מסוכנת, במיוחד לילדים קטנים. לו נבצע הדברה במהלך שנת הלימודים, נידרש לפנות את הילדים מהכיתות ומהאזורים המודברים למשך יום אחד לפחות, וגם אז לא נוכל למנוע באופן מוחלט את חשיפתם לחומרי ההדברה.

רק בתקופת החופש הגדול ניתן לבצע הדברת מזיקים במוסדות החינוך ללא חשש לשלום ולבריאות ילדינו. רק אז ניתן לפנות את כל הכיתות ואזורי המשחק מהציוד ומהצעצועים בהם נוגעים הילדים כל הזמן ולהבטיח שההדברה תבוצע באופן בטוח. רק אז נוכל לחסוך לילדינו הפסד של ימי לימודים ונוכל להבטיח שעבודתם של המדבירים תהיה קלה, נוחה ומהירה יותר.

לסיכום, ניצול יעיל של ימי החופש הגדול לטובת הדברת מזיקים במוסדות חינוך יאפשר לילדינו לחזור ב- 1 בספטמבר לכיתות ולגנים נקיים ממזיקים ובטוחים למשחק וללמידה.

 

פיצה משלוחים זה טעים

מאז הפעם האחרונה שהזמנתי אוכל הביתה אני די נמנע מהעניין וזאת ומאחר ובפעם האחרונה שהזמנתי המבורגר הוא הגיע אלי קר ובעיקר מגעיל, מה שגרם לכל ההנאה של להזמין אוכל הביתה להתפוגג ולהעלם ואני נשארתי רעב ובעיקר עצבני על העניין.

לאחר אותו המקרה עברו מספר חודשים. התחלתי לצאת עם בחורה חדשה ויום אחד בעודנו צופים בטלוויזיה וחושבים מה לעשות הציעה החברה, בוא נזמין פיצה ונראה סרט. אני שיש לי טראומה לא קטנה מן העניין של משלוחי אוכל הביתה, כמעט נחנקתי. סיפרתי לה על עניין ההמבורגר שהיה לי והיא הציעה שננסה להזמין פיצה כחוויה מתקנת לתקלת ההמבורגר שהייתה לי בעבר.

אחרי שכנועים לא רבים, כנראה שכבר הייתי מוכן לקפוץ שוב למים, החלטנו שנזמין פיצה בתקווה שהיא תגיע חמה וטעימה ולא תגמור סופית את הצ'אנס שלי להזמנת אוכל הביתה. אז חיפשנו אחר פיצה משלוחים ומצאנו את הפיצה הקרובה אלינו ביותר. התקשרנו, הזמנו את מה שרצינו שכלל פיצה עם תוספות, קינוח ושתייה והמתנו לבואה של הפיצה המיוחלת.

אין ספק, גם כמי שחווה חוויה לא נעימה של הזמנת אוכל מוכן הביתה, משלוחי אוכל ובעיקר פיצה משלוחים זה דבר כה כיפי לחכות ולהמתין לו. הציפייה להגעה של האוכל שהזמנת, ההתרגשות לכך שהשליח עוד מעט מגיע והרעב שמתפתח אצלך בבטן בזמן הציפייה הופכים את חווית הזמנת פיצה משלוחים למשהו בלתי נשכח.

אז לאחר כ-35 דקות הגיע השליח לביתנו, מהר ממה שחשבנו שיקרה אני חייב לציין, הוא נכנס, הניח את הפיצה ואני הדבר הראשון שעשיתי, עוד לפני שנתנו לו את הטיפ, זה לבדוק האם הפיצה שלנו חמה וטובה. נראה שהצליח לנו ובדיקת החמימות שלי עברה בהצלחה של אותה פיצה משלוחים. אני הייתי שמח והסכמתי עם החברה שלי כי בהחלט זו הולכת להיות חוויה מתקנת ובעיקר טעימה של אכילת פיצה וצפייה בסרט.

 

הדפסה על חולצות כהכנה לחתונה

לחתונה של חבר שלי החלטנו לעשות לו הפתעה מצחיקה ותכננו שבמהלך הריקודים כל החברים הטובים יורידו את החולצות החגיגיות שלהם וישארו עם חולצות מודפסות שעליהן כיתוב מצחיק בנוסח Game Over, כלומר זהו זה חביבי, התחתנת ואכלת אותה, המשחק נגמר עבורך.

בחיפוש אחר חולצות מודפסות ניסינו לחפש מקום שיהיה גם באיכות טובה וגם יבצע הדפסה על חולצות ברמה גבוהה ובמחיר יחסית נורמלי שלא נצטרך להוציא עוד הרבה כסף בנוסף למה שכבר השקענו, מה עוד שכאשר מדובר על הדפסה על חולצות בקטע כזה של חתונה, החולצה כנראה תהיה בשימוש רק פעם אחת, ככה לפחות חשבנו.

אז התחלנו לחפש באינטרנט מקום שעושה חולצות מודפסות והגענו לכמה וכמה מקומות אבל אף אחד לא ממש מצא חן בעינינו ולכן ניסנו למצוא מקום שגם עושה הדפסה על חולצות וגם אנחנו יכולים לשלוח לו את העיצוב שאנחנו רוצים ומאחר ויש בינינו חבר שהוא מעצב גראפי היה לנו קל לעצב חולצה מודפסת מיוחדת וייחודית.

לבסוף באמת מצאנו, חנות באינטרנט שגם עושה חולצות מודפסות וגם ניתן לשלוח אליהם את עיצוב החולצה המבוקש שאיתו הם עושים הדפסה על חולצות כפי שביקשנו ורצינו שתהיה.

את ההזמנה עשינו ישירות מהאתר ולאחר מספר ימים אותן חולצות מודפסות הגיעו אלינו עד לפתח הבית ולנו נשאר רק להתרשם מהאיכות ומהיופי שהן יצאו. בהחלט היה נעים לראות כי עיצוב של הדפסה על חולצות יצא ברמה כה טובה שכולנו הסכמנו פה אחד שגם לאחר החתונה בטוח נלך עם החולצות האלו עוד מספר פעמים. הן יצאו גם באיכות טובה וגם בצורה מעוצבת ויפה ביותר שגרמה לנו חשק ללבוש אותן גם לאחר החתונה של החבר.

 

לעבור אל צלחת לווין

הרעיון של לשבת בסלון ולזפזפ אינו דבר חדש או חדשני, עושים את בכל העולם במטרה לנסות ולמצוא שידור או איזו תוכנית טלוויזיה טובה ומגניבה שאפשר יהיה לשבת מולה וליהנות ממנה בשביל להעביר את הערב הנחמד שלנו. הבעיה מתחילה כאשר אין שום תוכן ראוי או כזה שאפשר לראות, תוכן מקורי או סתם משהו מעניין שלא ראיתי כבר אלפי או מיליוני פעמים.

בגלל העובדה הזו התחלתי לברר מה המשמעות של התקנת צלחת לווין בבית. לא רבים יודעים אך יש אלטרנטיבה לחברות הכבלים שגובות הרבה פעמים כסף רב ולעיתים לא מוצדק על תוכן משוכפל שחוזר על עצמו ועל תכנים משעממים ולא ראויים הרבה פעמים. האלטרנטיבה יכולה לבוא בצורת התקנת צלחת לווין בגג הבית על ידי משווק מורשה של צלחות לווין.

ביתרון של התקנת צלחת לווין הוא שכאשר מתקינים לך צלחת לווין בבית אתה יכול להיות חשוף למאות ואף לאלפי תוכניות בידור, שעשועונים, אירועי ספורט ועוד כאלו אחרים שלא בהכרח ניתן יהיה למצוא בתכנים שחברות הכבלים מעבירות. ההבדל הוא כי צלחת לווין נמצאת על גג הבית שלך וקולטת את הלוויינים המשדרים מכל רחבי העולם על פי אותות וכיוונים שהטכנאי התאים והתקין.

מבירור שעשיתי כמובן שיש יתרונות וחסרונות במקרה של התקנת צלחת לווין אך זה כמו בכל דבר בחיים. החסרון הגדול של צלחת לווין היא העובדה כי אין תרגום בגוף הסדרות או הסרטים ואין אפשרות לצפות בסדרות מקור כמו שיש בלווין או בכבלים. היתרון הגדול ביותר הוא שיש הרבה מאוד ערוצי תוכן אחרים והיום עם עידן האינטרנט אפשר את הערוצים הישראלים לקלוט דרך ערוצים יעודים לכך.

אני אישית, אחרי כל הבדיקות שעשיתי החלטתי שעדיף לי לשלם חד פעמית על התקנת צלחת לווין ולהזמין התקנת צלחת לווין אלי הביתה בצורה מהירה טובה ושתיתן לי לראות תוכן איכותי וטוב.

 

כף רגלי השמאלית

כף הרגע היא בין האיברים החשובים שיש לנו בגוף. כאשר היא כואבת זה אחד הדברים הנוראים והמקשים ביותר על פעולתו של כל אדם לנוע ולהסתובב. עם כפות הרגליים שלנו אנו הולכים ממקום למקום ונעים ממנו והלאה, כפות הרגלים הן אולי האיבר שמשמש אותו הכי הרבה בחיי היום יום ולכן כאשר הן כואבות אנו נמצאים בבעיה.

יש כל כך הרבה דברים שיכולים לגרום לכאב בכף הרגל, ביניהם בעיה מוכרת שנקראת דורבן כף הרגל או בשמו המוכר יותר דורבן העקב. בעיה זו נגרמת לעיתים בעקבות קרעים מיקרוסקופים בנוצרים מהליכה מרובה או מאמץ אדיר על כף הרגל. בניסיון לתקן את אותם קרעים, לעיתים נגרמת דלקת או נוצרת בליטה קטנה שגורמת לכאבים עזים בקרסול כף הרגל בעיקר בעת הדריכה או ההליכה עליו. בעקבות תחושת העקצוץ והכאב נקראת תופעה זו, דורבן כף הרגל.

את הבעיה המכאיבה והמעיקה הזו ניתן לפתור על ידי טיפולים אורטופדיים שונים. בכדי לעלות על התופעה והבעיה של דורבן העקב כדאי מאוד ללכת למומחה אורטופדיה שיבדוק את הבעיה והכאבים וייעץ לפתרון או אפשרויות אורטופדיה אחרים לפתרונות.

בבעיית דורבן העקב ניתן לטפל במספר דרכים. הראשונה היא כמובן הפחתת השימוש בכפות הרגלים שלנו וזאת על ידי הורדה במינון ההליכה שלנו והפחתת המאמץ על הרגל. מלבד זאת, ובהתאם למה שיאבחן המומחה אורטופדיה אליו הלכתם, את הבעיה ניתן לפתור בעזרת פיזיותרפיה מיוחדת על כף הרגל.

בכל מקרה כאשר אתם מתחילים להרגיש את הכאב בכף הרגל, אל תזניחו וגשו אל מומחה אורטופדיה שינסה לאבחן את הבעיה שלכם ולמצוא לכם את הפתרון המתאים לבעיה אורטופדית זו. דורבן העקב אינה תופעה נעימה ולכן כדאי ומומלץ לטפל בה בהקדם ובמהירות האפשרים.

 

נמלים עליך שמשון! הדברת נמלים לחיים טובים

לך אל הנמלה עצל, ראה דרכיה וחכם. זה משפט שכל ילד לומד ובטוח מכיר כבר מימיו הראשונים בבית הספר. וזה נכון עדיף ללכת אל הנמלה מאשר היא תבוא אליך לביקור בבית ותתפוס חלקים נרחבים ממנו.

סיפור שהיה כך היה. ממש בתחילת הקיץ התחלתי לשים לב כי על רצפת הבית שלי מופיעות נמלים קטנות. לקחתי סנו נגד נמלים וריססתי. בזה חשבתי שתמו צרותיי ועשיתי עבודת מדביר מקצועית, אולם גיליתי שלא כך הדבר ושעלי להלחם באותן פולשות קטנות.

לאחר מלחמה ארוכה שבה ניסיתי לגרש את הכובשות החדשות, החלטתי שאני לא מצליח לנצח במלחמה ועלי להזמין מדביר מקצועי, כזה שיגיע אלי הביתה ויבצע הדברת נמלים מקצועית שתנצח את הפולשות האכזריות.

אז חיפשתי מדביר ומצאתי אחד, מקצועי וטוב שהסביר לי שהוא יגיע אלי הביתה ויבצע הדברת נמלים מקצועית שתחסל את כל הנמלים שאצלי בבית, חיסול שלא ישאיר זכר לאותן נמלים, לא רק בתקופת הקיץ הקרובה כי אם עד חודשי החורף הרחוקים. נשמע לי טוב והזמנתי את אותו מדביר.

כאשר הוא הגיע, אותו מדביר נראה לי מקצועי ביותר ואמין. הוא בתחילת העבודה הסביר לי את החוקים של הדברת נמלים ומה עלי לעשות כדי שאני אוכל להיות בטוח ושקט אחרי ההדברה שלו. מההסבר הבנתי שאין הרבה מה לעשות, כל שעלי לעשות זה לצאת מהבית ולדאוג שלא יכנסו אליו בשלוש שעות שלאחר ההדברה כמו כן, במידה ואני רוצה לשטוף את הרצפה, עלי לחכות 24 שעות לאחר ביצוע הדברת נמלים.

לאחר שכל הפעולה בוצעה, פעולה שנמשכה מספר דקות, חיכיתי 3 שעות כמתבקש ולאחר מכן חזרתי הביתה.

מאז אותו ביקור של המדביר ועד היום אני לא רואה אפילו נמלה אחת שמסתובבת אצלי בבית ובאה לביקור אצלי בשכונה בקרובה. אני מאוד שמח שבסופו של דבר הזמנתי הדברת נמלים שפתרה לי את כל בעיותי.

 

ניסור בטון בטלוויזיה

אחת התוכניות האהובות עלי ביותר בשידורי הטלוויזיה בכלל אך בערוצי הדיסקברי למינהם בפרט, הם תוכניות בניה המציגים כיצד בונים מבני ענק אך כיצד גם הורסים אותם. אחת התוכניות הללו נקראות "מפוצצים בניינים" המציגים מבני ענק כמו אצטדיונים או גורדי שחקים, אשר מבצעים בהם קידוח בטון או ניסור בטון ולבסוף ממוטטים אותם עד לקריסה מלאה של המבנה.

קידוח בטון בתוכניות אלה מוצג כמלאכה מסקרנת ומרתקת. תחילה הם עוטפים את המעטפת החיצונית של הבניין ביריעות פלסטיק ויוטה. הסיבה לכך היא שכאשר מתפרק בניין והוא נופל לקרקע, כמויות האבק הנוצרות הם אדירות ואותן יריעות פלסטיק מונעות מחלקיקי בטון, חול, צמנט ואבק להתפזר באוויר אל תוך העיר ואל מבנים אחרים. קידוח בטון נעשה בדרך כלל בתוך שכונות מגורים או שכונות תעשיה ועל כן על אותה חברת קבלן לוודא שהיא אינה גורמת נזק לסביבה של אותו בניין בו הם עושים ניסור בטון.

לאחר שהבניין מכוסה, מגיע השלב הבא של תכנון השלבים. בוחרים נקודות חולשה של עמודי התמיכה, נקודות שבהם יבצעו קידוח בטון ולמעשה ישמטו את כל העוצמה המחזיקה את הקירות במקום. ניסור בטון של אותן נקודות קריטיות תביא לקריסה כללית, וזו המטרה של אותה חברת קידוח בטון.

השלב הסופי הוא הוצאת התוכנית לפועל, בה מגיעים אותם פועלים מנוסים, מפעילים את כל אמצעי הבטיחות של הרחקת הקהל מהמקום, וידוא כי אין אנשים בשטח המבנה ואז מתחילים בפעולות של קידוח בטון וניסור בטון עד להשמדת המבנה. פעילות זו בדרך כלל אינה נמשכת ימים כמו שמצופה אלה מדובר במספר שעות בודדות בהם משחררים את נקודות הלחץ, וכוח המשיכה עושה את שלו ומוריד את המבנה.

לסיכום, עבודתם של חברת קידוח בטון שכזו הינה מרתקת במיוחד, ומשאירה נקודה למחשבה על מקצוע פוטנציאלי שאולי ארצה לעסוק בו בעתיד…