מזגנים בזול

בכל קיץ מחדש תוקפים את ישראלי גלי חום אדירים ונדמה שאלה הופכים להיות תכופים וקשים יותר ויותר עם חלוף הזמן. פיתוחים טכנולוגיים שונים הביאו לשיפור משמעותי ביעילותם של מזגנים, ועם ההוזלה המשמעותית במחירם, המזגנים הפכו למכשיר חשמל שחובה להתקין בכל חדר.

רוצים להתחדש עם מזגנים בזול? נתקעתם עם מזגן חלון מתקופת המנדט? אולי אין לכם מזגן כלל ואתם חפצים לפנק את עצמכם במערכת מיזוג אויר משובחת? כל אדם שקנה פעם מזגן יאמר לכם שהשוק מפוצץ בעשרות סוגי מזגנים, בטכנולוגיות עם שמות מפוצצים, ובעלי דירוג אנרגטי ומספר כוחות סוס כזה או אחר. אז כיצד עושים סדר בבלגן?

רוב המזגנים הקיימים בימינו שייכים לאחד משני הסוגים הבאים: מזגן מרכזי או מזגן עילי. כשקונים תיקון מזגנים בתל אביב אפשר לבחור מזגן מרכזי בודד אשר נועד למזג את כל חלל הבית או על מזגן עילי נפרד לכל חדר. המלצתנו היא לעשות שימוש במזגן מפוצל עילי בכל חדר מהסיבה הפשוטה שבאופן הזה אנו מדליקים מזגן אחד קטן לכל חדר וכך חוסכים בחשמל.

הדבר הבא שהכרחי לבדוק הוא מהי תפוקת המזגן, וזו נמדדת במידות BTU ולא בכוחות סוס כפי שנהוג לחשוב. גובה ה-BTU של מזגן מתאר את הספקו, ולרוב ככל שה-BTU יותר גדול, כך עוצמתו של המזגן גבוהה יותר. לפני שאתם קונים בצעו מדידה של חדרי הבית והתאימו את המכשיר לפי: 800-1000 BTU לכל 10 מטרים מרובעים. כדאי להתייחס ליעילות האנרגטית של המזגן, אשר מסומנת באותיות A-G, כש-A היא הדרגה הכי חסכונית בחשמל.

אולי תרצו מזגנים מיני מרכזיים? ואם כסף אינו מהווה בעיה, משתלם לכם לשקול קניית מזגן בטכנולוגיית אינוורטר. פועלים בתפוקות משתנות לפי הטמפרטורה השוררת בחדר בזמן נתון וכך גורמים לפעולה יעילה ויציבה השומרת על טמפרטורה יציבה בחלל החדר. בנוסף על החסכון המשמעותי בחשמל, שמירה על טמפרטורה קבועה בחללי הבית מסייעת למערכת החיסונית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *