אופים ונהנים

אם אתם אוהבים עוגות ולאפות בכלל ומחפשים להיכנס לתחום הקונדיטוריות ו\או שיווק מאפים, יש דרכים רבות שניתן לנקוט. אתה יכול לפתוח מאפייה קטנה משלך, או לעשות מחקר ופיתוח עבור חברות מזון לאומיות גדולות. כשאתה מסתכל על עוגה יפה או מאפים בעיצוב מיוחד, אתה כנראה לא יכול לדמיין איך יוצרים את אותו מאפה. כמובן שיש את הכישרון הטבעי של השף, אבל יש גם המון אימונים, לפעמים שנים של לימוד טכניקות שהופכים אותך מרמה של חובב לרמה של מאסטר.

עבור אלה אשר רוצים להיות אופים, יש היום ספרים כמו גם קורסים איכותיים אשר ישר יעזרו לכם להשיג לעצמכם עבודה בתור אופה. עבודה זו כוללת הרבה יותר מאשר אפיית לחם למשל, אלא כמעט כל סוגי מאפים, עוגות ושאר מוצרי בצק טעימים. עם ההסמכה של האפייה מאחוריך, אפשר למצוא עבודה בכל מקום העוסק בתחום של אפיית מאפים. בעוד כמעט כל מכללה קהילתית מציעה קורסי אפייה, יש כמה שנחשבות ברמתן ויספקו לכם ספרים שייתנו לכם דחיפה גדולה לקריירה.

ישנם קורסים רבים אשר מציעים להכשיר אתכם להיות אופים מקצועיים וליהנות מחוויות מטבח ייחודית להכנת מאפים איכותיים ולתת לתלמידים חוויה מציאותית של לעבוד בכיף במטבח. חוויות אחרות יכולות לכלול תחרויות בין התלמידים על פרויקטים וטכניקות מסוימות של אפיית מאפים. בבית ספר לאפייה, המדריכים בדרך כלל נוהגים להכין את התלמידים שלהם לעבודה במסעדות, מאפיות, בתי מלון ושירותי קייטרינג. בנוסף לצד הקולינרי, תלמידים שיש להם המראות שלהם שנקבעו על פתיחת העסק שלהם יהיה את היתרון של קורסי ניהול כחלק מתוכנית הלימודים שלהם.

שבת חתן

שבת חתן נוהגים לערוך בשבת הראשונה שלאחר החתונה אצל הספרדים בעוד אצל האשכנזים נהוג לערוך שבת חתן בשבת שדווקא לפני החתונה, אם כי היום רובם גם מרביתה אשכנזים נוהגים לעשות זאת לאחר החתונה. שבת חתן זהו מנהג עתיק שנים בדת היהודית. אירוע שבת חתן עורכים בדרך כלל למשפחה הקרובה לחגיגה קצת יותר אינטימית ואישית שכן בזמן החתונה עצמה רוב האנשים נבלעים בתוך ההמון ומלבד מזל טוב לא בדיוק מספיקים לפגוש ולשוחח עם כל מי שרציתם.

את טקס השבת חתן נוהגים לערוך בדרך כלל בבית הכנסת כאשר החתן עולה על הבמה לקריאת ברכה. לאחר מכן נהוג לעשות משתה עם כיבוד קל בחצר בית הכנסת ויש כאלה הממשיכים לארוחת צהריים בבית משפחת החתן. יש לזכור כי אירוע זה נועד בעיקר לשמחה משותפת ואינטימית עם המשפחה הקרובה ואם חלק מהם נוהגים לשמור את השבת יש צורך לדאוג להם למקום לינה קרוב על מנת שכולם יוכלו להגיע לבית הכנסת בו יערך הטקס.

לא כולם עורכים את טקס השבת חתן. כמובן שאצל האוכלוסייה החרדית אחוז המשפחות העורכים טקס זה הוא גדול יותר מאשר מהאוכלוסייה החילונית. אם כי, כל משפחה שאפילו מעט מסורתית נוהגת לערוך אירוע של שבת חתן. גם אם החתן בעצמו לא טיפוס מסורתי במיוחד בעוד אחד מבני משפחתו שלו או של הכלה הטרייה כן אנשים מאמינים ומסורתיים המתעקשים לערוך את הטקס, בדרך כלל נהוג לכבד זאת ולעשות. בכלל טקס זה מאוד מקובל והוא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה היהודית.

מאחר ואת טקס שבת החתן נערך מן הסתם ביום שבת יש לבדוק אופציות של מקומות לערוך בו את הטקס על מנת שכולם יוכלו להגיע, בעיקר אם יש כאלה שאינם נוסעים בשבת וצריך לדאוג להם למקום לישון בו בערב שישי. אם מדובר במשפחה הממש מצומצמת הבעיה פחות גדולה אך אם יש מספר אורחים רב יותר יש לחשוב ולהתארגן בהתאם. שבת חתן נוהגים כמובן להתחיל בתפילה בבית הכנסת כשלאחר מכן המשפחה מתאספת לארוחה משותפת וחגיגית.

מתקנים מתנפחים

המבחר של מתקנים מתנפחים הוא גדול ומגוון למדיי ואפילו לחלקם יש שמות. אחד מהם הוא הבית המקפץ שבמקור נקרא הליכת הירח, זאת בגלל הצעדים הקופצניים בתוכו הדומים להליכה של האסטרונאוטים על הירח. מתקנים מתנפחים זו אטרקציה נפלאה עבור הילדים שיכולים לקפץ עליהם בכיף על בטן של דרקון או כלב דלמטי. הנמרים, טירות, ואפילו דמויות מצוירות כמו בוב ספוג, סינדרלה, פו הדוב כל מעטרים את ה"קירות" החיצוניים של הבתים מתנפחים, מה שגורם לילדים תחושה של כיף ובידור מהדמויות האהובות עליהם בטלוויזיה.

מתקנים מתנפחים כמשחקי ספורט הם בחירה פופולארית עבור כל סוג של אירוע. בייסבול מתנפחים, מגרש כדורסל מהיר, ואפילו טנקים דאנק מתנפחים בכל שעות היום זו הנאה מרתקת עבור כל אחד באירוע. אירוע עם מתקנים מתנפחים יכול להביא חיים חדשים לאירוע. יש את המתקנים המועדפים הישנים, כגון ענק מתנפחים טוויסטר, בתים מתנפחים, מסלול מכשולים, ואת המירוץ במסלול. מתנפחים למשחקי מבוגרים כוללים מתנפחים מעל בגודל מכונות הימורים, מתנפחים טבעות אגרוף, וקירות הסלע בשילוב עם בונה אמון פעילויות כמו קורסים חבל מכשולים מתנפחים.

אין כל ספק כי מתקנים מתנפחים יכולים להוסיף כיף ובידור לכל מסיבה, אירוע או יום גיבוש של החברה. משחקים מתנפחים מתאימים לכל הגילאים לספק שעות של הנאה ובידור. זה נכון כי מתקנים מתנפחים תוכננו במיוחד עבור ילדים כך גם ניתן לראות כי במרבית האירועים שרואים בהם מתקנים מתנפחים יש נוכחות רבה של ילדים בעיקר עד גיל 7. אם כי, כיום יש גם מתנפחים אשר מתאימים גם למבוגרים המשמשים כצוות בניית פעילויות. סוגים אחרים של משחקים מתנפחים להנאת אספקת פיקניקים, מפגשים משפחתיים, מסיבות ימי הולדת, וחגיגות.

חליפת חתן

הסגנון הוא גם עניין של חשיבות במציאת חליפת חתן מושלמת. הסגנון תלוי בהצהרה האופנתית האישית של החתן. גם אם החתונה שלו היא מסורתית זה לא אומר שהוא מוגבל רק לשימוש בסגנונות מסורתיים של חליפות חתן. במקום זאת, הוא עשוי לבחור סגנון מסוים שישקף את האינדיבידואליות שלו. עבור חתן אופנתי ומסוגנן, הוא כנראה ירצה לשלב וריאציה לבחירה של החליפה שלו, משהו שהיה תכונה בקצה האופנה או לבחור את העיצוב העדכני ביותר ואת הסגנון של חליפה. מלבד טוקסידו קלאסי, יש גם חליפות חתן שחורות קלאסיות, מעילים לבוקר, ז'קטים מודרניים ועוד.

אין ספק כי שמלת הכלה מקבלת את מריב תשומת הלב בהכנות לחתונה והיא גם כנראה הדבר הכי נוצץ ומשמעותי בחתונה עצמה. עם זאת, זה לא אומר כי החליפה של החתן היא לא מאוד חשובה. מציאת חליפת חתן מושלמת עבור החתן היא קריטית. אף אחד לא רוצה להיות ביום המיוחד שלו, באומרו נדרים ופוזות עם המון תמונות וצילומים להיות בלבוש מסורבל ולא נוח. חתנים לעתיד חייב לדאוג לכך שהוא משלם את מלוא תשומת לב לכל פרטים של החליפה שלו כדי להיראות מרשים ליום המיוחד שלו. במקרים רבים מעדיפים לשכור חליפות חתן מאשר לקנות אותן וזאת בשל העובדה כי המחיר מוזל משמעותית.

בעוד כלות לעתיד חרדות וחוששות לגבי בחירת שמלת הכלה שלה לחתונה, גם חתנים מאידך מודאגים לגבי חליפת החתן שלהם ליום הגדול. אם זה חשוב לכלה ללבוש את השמלה המושלמת, אז תהיו בטוחים שגם עבור החתן זה לא פחות חשובות. חליפת חתן צריכה להיראות טוב עם איכות בד טובה אך יותר מכך, היא חייבת להיות נוחה בכדי שהחתן ירגיש קליל ונח. כמו שמלות כלה, גם חליפה לחתן יש במגוון בסגנונות וסוגים שונים ולא מוגבלות רק לחליפות השחורות המסורתיות שרוב הגברים בוחרים ללבוש.

בחירת טבעות נישואין

בפני כל זוג מאורס עומדים נושאים רבים לטפל בהם לקראת החתונה. בשונה משאר הנושאים לטיפול אשר יגיעו לסיומם ביום החתונה, טבעות נישואין מעוצבות הן משהו שיישאר לנצח ומכאן באה החשיבות הגדולה שלהן. טבעות הנישואין ילוו את בני הזוג מרגע התחייבותם במעמד החופה זה לזו, הן ייענדו על ידיהם ויהוו את הסמל לחיים המשותפים שלהם יחד.

אז כיצד תבחרו טבעות נישואין מעוצבות שמתאימות לכם? מומלץ ללכת ביחד לכמה מקומות ולהתרשם מהמבחר. אל תמהרו לבחור או לקנות, קחו את הזמן עד שתהיו לגמרי שלמים עם ההחלטה שלכם. לכו לפי הטעם האישי שלכם, מה שמתאים לאופי ולאישיות שלכם ומה שתרצו שישאר איתכם לתמיד. כמובן שיש להתחשב גם במחיר של הטבעות ולבחור את אלו העומדות בתקציב שברשותכם.

בענף התכשיטים קיימים מעצבים רבים העוסקים בתחום טבעות נישואין מעוצבות ובפני כל זוג מאורס עומד מבחר נרחב של טבעות לבחירה. לכל טבעת יש את הסיפור שלה, את הסגנון ואת האופי המיוחד לה. המגוון מאפשר לכל זוג למצוא טבעות נישואין העונות לטעם האישי שלו. אולם, מבחר כה גדול עלול גם לבלבל את הקונים ולהקשות על הבחירה. חשוב שתישארו נאמנים לעצמכם ותבחרו את הטבעת המושלמת עבורכם, זאת שתלווה אתכם מיום החתונה לעולמי עד.

לאחר הרגע המאושר בו מציע הגבר נישואין לבחירת ליבו, מגיע השלב הבא – בחירת טבעות נישואין מעוצבות. לטבעות יש משמעות רבה במוסד הנישואים, שכן הן מסמלות את קשירת החיים החדשים של בני הזוג ביחד, מסמלות את המחויבות ההדדית של שני הצדדים זה כלפי זה. השאיפה היא שבני הזוג יענדו את טבעות הנישואין למשך כל שארית חייהם, ולכן הבחירה צריכה להיעשות בקפידה, ללא פשרות ולשביעות רצונם של שני הצדדים.

חופשה בים המלח – פינוק אמיתי

אם אתם מחפשים חופשה שלווה ובריאה, חופשה בים המלח יכולה להיות פתרון אידיאלי עבורכם. הדבר בא לידי ביטוי במלונות עצמם אשר ניתן למצוא בהם ספא מפנק המזמין את האורחים ליהנות מטיפולים שונים כמו טיפולי יופי ובריאות. בנוסף לכך, חופשה בים המלח הינה נופש בריא לגוף מבחינת המינרלים הרבים שמצויים במי הים. הים מכיל מינרלים מזינים ובריאים ומכיל גם ריכוז גבוה של מלח שעוזר בריפוי העור.

חופשה בים המלח הינה חופשה הידועה באטרקציות ייחודיות לה. למשל כאשר נכנסים לים המלח יש תופעה מאוד מוכרת שגם משעשעת הרבה אנשים והיא שאנו צפים על פני הים, דבר שאנו לא רגילים שקורה בימים אחרים ובכזאת קלילות. אם תהיתם איך זה קורה, הסיבה לכך היא בשל כמות גבוהה של מלח במי הים אשר משפיעה גם על הצפיפות בים ומכאן קורה בסופו של דבר שאנחנו צפים.

בהחלט אפשר להגיד בביטחון מלא כי חופשה בים המלח זה הוא נופש ייחודי מסוגו. היכן עוד תראו אנשים מרוחים כל כולם בבוץ וכל כך נהנים מזה? מריחת בוץ בחוף ים המלח הינה אחד מהמאפיינים הבולטים של המקום. אותו בוץ טבעי שנהוג למרוח על הגוף מכיל מינרלים והוא מאוד בריא ומזין לגופנו. הוא עוזר להוצאת הרעלים בגוף, מסייע לעור מתוח יותר, מטפל בפצעים כמו אקנה ועוד.

ישראלים רבים יעידו כי חופשה בים המלח היא בין החופשות המועדפות עליהם ביותר בארץ. מדובר בחופשה מלאת חוויות ופינוקים במקום עם נוף מרהיב ופסטורלי. ים המלח, או בשמו השני "ים המוות", נחשב לאתר מפורסם ומוכר בכל העולם בשל היותו המקום הנמוך ביותר. לא רק ישראלים אוהבים לבקר בו, אלא אנשים מכל רחבי העולם אשר באים לבקר בארץ, מגיעים למקום ונהנים לצוף על פני הים.

משתלם ללכת לספא בדרום

אין ספק כי ספא זאת התשובה לכל מי שמחפש את הדרך המושלמת להתפנק ולהרגיש מלך ליום אחד. הביקוש החל להצמיח מכוני ספא רבים וביניהם גם ספא בדרום. כיום בכל מקום כזה מוצעים מגוון טיפולים החל מטיפולי יופי ועד לטיפולי פנים וגוף, עיסויים שונים, ג'קוזי, סאונה ועוד תענוגות. האדם הממוצע יכול להרשות לעצמו לרכוש לו חבילת ספא בדרום או במקום אחר ולקבל בתמורה עולם ומלואו.

אחת מהסיבות שבגללן אנשים מעדיפים ספא בדרום על פני ספא במקום אחר היא המחיר. המרכז ידוע בפופולאריות שלו ולפעמים זה מנוצל לרעתנו, הלקוחות. הרבה ממרכזי הספא אינם מצדיקים את המחיר הגבוה ולעומתם, ניתן למצוא ספא בדרום במחיר הוגן ולא פחות טוב. לפעמים מדובר בהבדלים משמעותיים ולכן כשאתם מחפשים ספא, מומלץ לכם לבדוק גם על אזור הדרום ועל המחירים שיש שם, אולי תמצאו את המקום בשבילכם.

בדרך כלל כשאנשים מחפשים להזמין ספא טוב, כנראה שחיפוש ספא בדרום לא יהיה מהאפשרויות הראשונות שלהם, אלא אם כן הם גרים בסביבה. זאת לעומת המרכז שיש אליו ביקוש גדול, או הצפון שגם מצליח למשוך אליו לא מעט. אמנם ספא בדרום מבוקש פחות, אך לפעמים משתלם הרבה יותר, וחבל שלא הרבה יודעים את זה. אפשר למצוא חבילות ספא שהן ממש מציאה, עשירות בפינוקים ובמחירים טובים.

מכיוון שהייתי הרבה פעמים במכוני ספא בתל אביב והסביבה, החלטתי לנסות פעם אחת ספא בדרום ולערוך השוואה אמיתית בין המחירים ובכלל בין המקומות. שמחתי לגלות שהעלות אכן נמוכה ומשתלמת במיוחד וגם המקום שבו הייתי היה מטופח ומרשים. ספא בדרום הוא באמת פתרון מצוין לצאת קצת מהשגרה ולעשות משהו שהוא לא נורמטיבי, במחיר הוגן ובמקסימום הנאה. בהחלט מומלץ בחום לכל אחד ללכת ולבדוק.

מה קונים לזוג שמתחתן?

כאשר רוצים לקנות מתנות לחתונה של זוג חברים או של בן משפחה, חשוב להכיר אותם טוב כדי לדעת מה בדיוק הם יאהבו לקבל. אם אתם לא בטוחים, תמיד תוכלו להיעזר במישהו שמכיר היטב את הזוג ויוכל להמליץ לכם על מתנות לחתונה שיתאימו לו. מכיוון שמדובר בתחום מאוד רחב, צריך להיות ממוקדים ולהתחשב בפרמטרים כמו מה הזוג צריך, מה הוא אוהב ומה מספיק הולם כמתנה לחתונה.

מתנה מאוד מומלצת מבין מתנות לחתונה היא לרכוש לזוג רהיטים או מוצרי חשמל לבית כגון ספה יפה לסלון או פלזמה חדשה. רוב בני הזוג שמתחתנים כבר גרים ביחד או עתידים לגור ולכן אפשרות זאת תהיה להם מאוד שימושית ומועילה. כאמור יש מגוון מתנות לחתונה מסוגים שונים ובמחירים שונים. תקנו את המתנה לפי היכרותכם עם הזוג ותזכרו שהעיקר זה לעשות להם טוב והכוונה היא שחשובה.

מתנות לחתונה הן לא תמיד דבר קל לקנות. דרושה לכך מחשבה והשקעה שכן החתונה היא אירוע חד פעמי, אירוע מרגש ומיוחד ולכן גם המתנה צריכה להיות מיוחדת ולא רגילה. זוגות שמתחתנים יעדיפו בדרך כלל כסף על פני מתנות לחתונה, בגלל ההוצאות הרבות שכרוכות בכך. אך גם מתנה, אם היא מספיק איכותית ושימושית, יכולה להיות טובה. הכל שאלה של מה קונים ולמי.

הצעה נוספת בנושא מתנות לחתונה היא להזמין בשביל הזוג נופש כלשהו בארץ או סופ"ש בחו"ל. אין אדם שלא ישמח לצאת לחופשה, רק יש לוודא כי זה מתאפשר לזוג מבחינת תאריכים. כמובן שאפשרות זו תקפה רק במידה ויש את התקציב הדרוש לכך. יש מתנות לחתונה שהן בתקציב יותר נמוך כמו רכישת כרטיסים להופעה של זמר או להקה האהובים על הזוג, או לחילופין לקנות להם ארוחה רומנטית במסעדה נחשבת.

מסעדות מומלצות בעיר הקודש

כמה פעמים ביקרתם בירושלים? כמה פעמים יצא לכם לאכול בירושלים? אם התשובה שלכם מסתפקת בפחות משלוש פעמים בכל חייכם, כנראה שהגיע הזמן לקפוץ לביקור. יש מסעדות מומלצות בירושלים שזה פשוט חטא לא לאכול בהן. מה שיפה הוא שיש מגוון נרחב של מסעדות מסוגים שונים, כך שיש באמת מענה לכולם. כמובן שבראש הרשימה עומדות המסעדות המזרחיות – הסוג האהוב ביותר על הישראלים ומהן יש בשפע.

זה לא סוד שירושלים היא עיר המושכת אליה המון תיירים, מטיילים ומבקרים. הרבה מהאנשים המגיעים אל העיר הקדושה, באים לאירוע כלשהוא הנערך בה כמו חגיגת בר מצווה למשל. קיימות מסעדות לאירועים בירושלים בדיוק עבור דברים כאלה. אחת המומלצות שבהם היא מסעדת מרקש – מסעדה לאירועים , שם ניתן לחגוג אירועים באווירה אותנטית ומיוחדת. השילוב בין אוכל טוב וחגיגת אירועים כבר הוכיח את עצמו כשילוב מנצח, וכשמוסיפים לו אווירה ייחודית התוצאה חייבת להיות טובה. מה אפשר להגיד, אין כמו ירושלים.

אנשים מגיעים לירושלים מכל רחבי הארץ ואפילו ממקומות שונים בעולם. ישנן כל מיני סיבות המביאות את אותם מבקרים לעיר, אך בין הסיבות חייבים לפנות זמן גם לארוחה טובה. בדיוק בשביל זה כדאי לברר על מסעדות מומלצות בירושלים ולבחור את זו שתרצו לסעוד בה. כמובן חשוב לציין שלפעמים הסיבה לכך שבאים לירושלים היא עצם המסעדות עצמן, המושכות אליהן לקוחות בזכות השם הטוב של המקום.

ירושלים היא אחת הערים הידועות במגוון של מסעדות משובחות. ניתן להבחין בהן כבר מסיור בעיר ולראות את האופי הייחודי להן באותנטיות הירושלמית. קיימות הרבה מסעדות מומלצות בירושלים כגון: מסעדת מרקש, מסעדת החצר, ריקוטה ועוד. מסעדות אלה משלבות סוגים שונים של מאכלים, בין אם מסעדת בשרים, מסעדה חלבית או מסעדות המשלבות בתוכן סגנונות שונים של אוכל. המבחר הוא עצום, כל אחד המגיע לעיר יוכל למצוא את המקום המתאים לו לאכול בו ואין ספק שהוא ייצא שבע ומרוצה.

אטרקציה לחגיגת המצוות

העולם הטכנולוגי שאנו חיים בו הביא ליצירת אטרקציות לבר מצווה שהן משוכללות ומתקדמות. למשל בתחום עיצוב אלבום תמונות שמשמש כספר פתוח שכל אחד יכול לכתוב בו ברכה בעת האירוע. פעם היה מדובר בהדבקת תמונות וקישוטים אבל היום הכל נעשה במחשב והתוצאות מרהיבות. עוד דוגמה של אטרקציות לבר מצווה בנושא זה היא צלם מגנטים אשר מצלם את האורחים והם מקבלים את התמונות כמגנט במהלך הערב.

אטרקציה שמאוד מקובלת בימינו מתוך מגוון אטרקציות לבר מצווה היא הוספת מופע בידור לאירוע שיקפיץ את האורחים ויעלה את האווירה. המופע יכול להיות של זמר ידוע, קריוקי, מופע סטנד-אפ או מופע ריקודים. ואם אנחנו כבר מדברים על אטרקציות לבר מצווה בתחום המבדר, ניתן להוסיף לאירוע משחקים משעשעים המתאימים לרוח הצעירה כמו למשל קרב סומואים בו המתחרים לובשים בגדים מיוחדים או משחק השור הזועם שהוא מאתגר ומצחיק.

אטרקציות לבר מצווה קיימות בסוגים שונים ובמחירים משתנים. לפני בחירתכם באטרקציות כאלה ואחרות, ודאו עם עצמכם מהו גודל התקציב אותו אתם יכולים להשקיע בנושא. כך תוכלו לסנן אופציות יקרות מדי ולא לחרוג מתקציבכם. ישנן אטרקציות לבר מצווה שאינן כרוכות בהרבה כסף, כמו למשל הוספת טקס הדלקת נרות בו בעל החגיגה מזמין את יקיריו לעלות להדליק נר במנורה גדולה ולברך אותו על הגעתו למצוות.

הפקת אירוע בר מצווה היא לא דבר פשוט והשאיפה היא לערוך אירוע כמה שיותר מוצלח ומשמח. אטרקציות לבר מצווה הן המפתח להצלחה זו. כאשר יש בחגיגה שלכם אטרקציות מלהיבות ומרגשות, המתאימות לאותם גילאים ברוח הצעירה והאנרגטית, אין ספק שהאירוע כולו משתדרג פלאים. יש היצע נרחב של אטרקציות מתוכו אפשר לבחור את אלו שמתאימות לכם ועונות על דרישותיכם, כאלו שיהפכו את האירוע לחגיגה בלתי נשכחת.